Nöroproloterapi

Nöroproloterapi kas iskelet sistemindeki ağrı tedavisinde kullanılır. Nöroproloterapinin ağrıyı azaltıcı etkisi deri altındaki sinirler üzerine etki etmesidir.  Nöroproloterapide uygulanan sıvı %5 dekstroz (şekerli su) olup bu sıvı sinir çıkış noktaları ve sinir trasesi takip edilerek uygulanmaktadır. Bu tedavi, sinir hücrelerinin 5 dekstroz’a iyi cevap verdikleri fark edilerek geliştirilmiş olan bir tedavi metodudur.

Nöroproloterapi Ağrıyı Nasıl Gidermektedir?

Eklem üzerindeki cildin duyusu alan sinirlerin irritasyonu (tahrişi) eklem çevresindeki doku ve kaslarda ağrıya ve kas işlevinde bozulmaya yol açmaktadır. Nöroproloterapi  bu sinirlerin çalışmasını düzenleyerek ağrıyı gidermektedir.

Nöroproloterapi Hangi Hastalıklarda Kullanılmaktadır?

Nöroproloterapi, kas, tendon (kasın kemiğe bağlayan doku), ligament (bağ) zedelenmeleri, ve boyun, bel, diz, kalça, dirsek, el bilek, el, ayak bilek ağrılarında etkindir.  

Nöroproloterapide Tedavi Sıklığı Nedir?

Nöroproloterapide tedavi sıklığı uygulayan doktorun görüşüne göre hastanın ihtiyaçları doğrultusunda uygulanmaktadır. Genelde tedavi sıklığı haftada 1-3 kez olarak; 1-2 haftada bir olacak şekilde düzenlenmektedir.